Çocuk Oyun Parkı !

Değerli Yuvasaray’lılar,

Milletçe zor günler geçiriyoruz. Covit-19 virüsü gerek yayılma hızı gerekse yaşlı ve kronik hastalığı olan kişilerimiz de çok etkili ve ölümcül sonuçlara yol açabilmektedir. Bu nedenle Devletimiz 31 il için önemli izolasyon önlemleri almıştır. Özellikle bu illerdeki herkes gibi köylülerimizin de kurallara riayet etmesi son derece önemlidir.

Böyle zamanları daha önce yaşamadık. Sokağa çıkmaya, birbirimize yaklaşmaya korkar olduk. Camilerimiz kapalı, cenazelerimiz sessiz, insanlarımız neşesiz oldular. Evladı annesini, annesi evladını görüyor ama dokunamıyor sarılamıyor. Diğer yandan insanlar evlerinde aileleri ile hiç geçirmedikleri kadar vakit geçirmeye başladılar. Hayatımızda bir çok koşuşturmacanın yerini bir anda sakinlik aldı. Böyle bir zamanda gurbetteki köylülerimizin çoğunun olmak istediği yer köyümüzdür.

Köylülerimizden 65 yaş yasağına takılıp evden çıkamayanlar oldu. Bu süre zarfında gerek köy imamımız Mehmet Güngör gerekse muhtarımız Mustafa Çürük büyüklerimizin ihtiyaçlarını mümkün olduğunca karşıladılar ve karşılamaya devam ediyorlar. Ilgaz’dan birşeyler almaya ihtiyacı olanlarımız için, Mehmet hocamız Salı ve Cuma günleri Ilgaz’a giderek ihtiyaçları karşılıyor. Hem muhtarımıza hemde köy imamıza tekrar teşekkür ediyoruz. Bu vesile ile de birlik ve beraberliğimizin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlamış oluyoruz.

Değerli Yuvasaray’lılar,

Bu günlerde köylülerimize biraz olsun tebessüm edebileceği bir haberi vermek istiyorum. Derneğimiz olarak, bir çocuk oyun parkını temin ve tedarik ederek, köyümüze ulaştırılmasını sağladık. Çocuk oyun parkımızda 2 adet salıncak, 2 adet tahterevalli, 1 adet düz kaydırak, 1 adet spiral kaydırak ve 2 adet sallanan At’tan oluşmaktadır.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Oyun.Parki_.1.jpg

Çocuk oyun parkının, Muhtarımız ile görüşerek okulumuzun bahçesine kurulmasının uygun olacağı konusunda görüş birliğine varılmıştır. İnşallah virüs salgını bittiğinde hep beraber kurulumunu sağlarız. Parkın temininde emeği geçen arkadaşımız Cihan Kılınç’a teşekkür ederiz.

Kurulum bittiğinde yaklaşık olarak aşağıdaki gibi görünecektir.

Değerli Yuvasaraylılar,Bugün itibari ile de mübarek ramazan ayına girdik. Ramazan ayının ülkemize hayırlar getirmesini ve ramazan bayramına, beraberce sağlık, mutluluk ve huzur içerisinde ulaşmamızı cenabı Allah (c.c.)’dan niyaz ederiz.Sağlıklı kalın evde kalın 
Haber: Ahmet KAYIKCI
Ekleyen: Kamil BEKCİ

Bir Cevap Yazın