Milletvekilimiz Köyümüzü Ziyaret Etti

06 Ağustos 2019

ÇANKIRI MİLLETVEKİLİ SAYIN SALİM ÇİVİTÇİOĞLUKÖYÜMÜZE ZİYARETTE BULUNDU

       Çankırı Milletvekilimiz sayın Salim ÇİVİTCİOĞLU, Çankırı il encümenimiz sayın Harun TOSYALIOĞLU, Ak Parti Ilgaz ilçe başkanımız sayın İsmail AKBAK ve beraberindeki heyetle birlikte 06/08/2019 tarihinde köyümüzü ziyarette bulundular. Ziyaret sırasında Dernek Başkanımız Ahmet Kayıkcı, Muhtarımız Mustafa Çürük, köy imamımız Mehmet Güngör ve köylülerimiz hazır bulundu.

       Ziyaret çok verimli geçti. Daha önce İl encümenimiz Harun TOSYALIOĞLU’na muhtarımızla beraber aktardığımız konuları Milletvekilimize anlatma fırsatı bulduk. Sayın Salim ÇİVİTCİOĞLU’ndan hemde sayın Harun TOSYALIOĞLU’ndan konularla ilgili takip sözü aldık. 

       Daha önce muhtarımız tarafından dilekçeleri verilen konuları maddeler halinde ve beraberinde köy konağı/yemekhane projemizi de dosya olarak sayın vekilimize aktardık.

Konular şu şekilde; Köyümüzün giriş ve çıkışları,

       Bu konudaki gelişme şu şekildedir. Daha önce karayolları ekibi tarafından ölçüleri alınmış olan köyümüzün ılgaz tarafından girişine cep yapılarak bariyerler geriye alınacak ve yolun düzenleneceği, köyümüzün Tosya tarafı çıkışında da yine yol genişletilerek cep yapılacağı ve çıkışların rahatlatılacağı belirtildi.

Çeltik arazisi beton bendi,

       Bu konudaki gelişme şu şekildedir. İlerleyen haftalarda Sayın vekilimiz, sayın il encümenimiz, sayın DSİ müdürümüzün çeltik arazileri ile ziyaretlerde bulunacağı ve bu ziyaretler sırasında köyümüzle ilgili kısımlarda dernek başkanımız ve muhtarımızın da hazır bulunup konunun yerinde görüşüleceği belirtildi.

Köy konağı/yemekhane projesi

       Bu konudaki gelişme şu şekildedir. Sayın vekilimiz Salim ÇİVİTCİOĞLU bu konu hakkında özel olarak çaba sarfedeceğini belirtti. Kendisine tekrar teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yine İl Encümenimiz Harun TOSYALIOĞLU nun gayretleri ve bize gösterdiği ilgi içinde kendisine teşekkürlerimizi sunarız.
 
Mevcut Köy odamızın tamiratı
       Bu konudaki gelişme şu şekildedir. Mevcut köy odamız için gereken tamirat ve tadilatlar hakkında bilgiler verdik. Bu konu hakkında ilgililer notlarını aldılar.
 
İlanaz çayı Islahı
       Bu konudaki gelişme şu şekildedir. İlanaz çayında sel baskınları ve beraberinde heyelan için çayın 300m kadar islah olması gerektiğini belirttik. Bu konu hakkında ilgililer notlarını aldılar.
 Mevcut köy su depomuzun (yapım 1986) tadilatı ve yeni su deposu ihtiyacı,

       Bu konudaki gelişme şu şekildedir. Mevcut su deposunun tadilatı ve yeni su deposunun yapılması konusunda ilgililer notlarını aldılar.
 
Mevcut köy yolunun yeniden asfaltlanması,

       Bu konudaki gelişme şu şekildedir. Sayın vekilimiz bu konunun yakın zamanda halledileceği konusunda söz verdi ve ekibi not alarak kendi facebook sayfasında bilgi paylaştı.
Fotoğraflar ve Haber: Ahmet KAYIKÇI
Ekleyen: Kamil Bekci

2 thoughts on “Milletvekilimiz Köyümüzü Ziyaret Etti

Bir Cevap Yazın