Ankara Aralık 2009

27 ARALIK 2009 ANKARA TOPLANTIMIZ

27 Aralık 2009 Pazar saat 13.00’da Federasyon binamızda yapılan toplantımıza Federasyon Başkanımız Sayın Adem CAN katılarak kısa bir konuşma yapıp her konuda yardım yapacağını belirtip, başarılarımızın devamını diledi. Biz de kendisine teşekkür ediyoruz.

Gündem;

 1-Açılış

 2-Mali durum

 3-Ev yeri

 4-Yemekhane

 5-Öğrencilere Burs (Yardım)

 6-Aidatlar ve Üyelik

           a) Açılış: Dernek Başkanımız Sayın Mustafa Orman’ın açılış konuşması ve bütün şehitlerimize, saygı ve selamlamada bulunuldu.

           b) Mali durum: Mali durumumuz ile ilgili bilgi verdi. Ilgaz ve Ankara toplantısı hariç aidat ve bağışlar dahil 31.560 TL para toplanmış, yaklaşık 20.000 TL masraf, 11.700 TL elimizde nakit bulunduğunu söyledi. Kontrol etmek isteyenlerin talepte bulunup inceleyebilecekleri belirtildi.

           c) Ev yeri: Bununla ilgili olarak Celebo’nun tepeyi kastederek köyde evi olmayanların taleplerini dilekçe ile bildirmeleri istendi. O tepenin şu an için Orman Müdürlüğüne ait olduğunu söyleyen başkanımız, sanki biz köy adına almışız gibi değerlendirilmemesini istedi. Bu konuda yerleşim alanı olması için çalışmalarımızın devam ettiğini ve uzun bir süreç gerektiğini söyledi. 

           d) Yemekhane: Bu konuda Çay’ın üzerinin kapatılma çalışması çok masraf olacağı düşüncesiyle, geçici olarak askıya alındığını Okul’un kullanım hakkının köy tüzel kişiliği nezdinde derneğimize aktarılmıştır. Şu an yönümüzü oraya çevirdik; tadilat yaparak orayı yemekhane, mutfak, misafirhane ve depo olarak en kısa zamanda hizmete açmayı düşünüyoruz.

           e) Öğrencilere Burs: Şu anda burs alma hakkı kazanan 24 öğrenci bulunuyor. Yalnız biz bu yıl bir sefere mahsus olmak üzere, burs yerine maddi yardım yapılmasını kararlaştırdık. Ne kadar yardım yapılacağını en kısa zamanda açıklayacağız. Burs konusunu sonraki dönemlerde, burs verecek kişi veya kuruluşlara referans olarak çözmeye çalışacağız. İlerde zaman ne gösterir bilmiyoruz. Öğrencilerimiz için iyi bir başlangıç olacak düşüncesindeyiz.

           f) Aidat: 15 Ay aidatını ödemeyenlerin ikaz edilip bir ay süre tanınarak, bir ay sonunda  ödemediği takdirde; hiç istemememize rağmen üyelikten çıkarılma kararı önümüzdeki günlerde uygulamaya konulacaktır. Lütfen aidatlarımızı en kısa zamanda ödeyelim. Bilhassa 2008 ve 2009 yılları aidat dönemini kapatalım. Bu konuda bir şey daha söylemeden geçemeyeceğim: Biliyorsunuz ki köyümüzde su kanalı için muhtarımızın “salma” diye tabir edilen para toplanacak aile sayısının 400 küsur  olduğu tespit edilmiştir. Bunların sadece 190’ı derneğimize üye olmuş, 3/2 si üye olmamış. Neden 3/2 si diyorum; aidatını ödeyemeyenleri katarsak bu sonuç çıkmaktadır. Halbuki hepsi üye olsa birlikten kuvvet doğar diye düşünüyorum.

“Salma” tabir edilen isim listesi elimize geçtiğinde sitemizde yayınlayacağız, bilginize…

           Gündem dışı olan konu:

  Orman deposunun kira süresi 31 Aralık 2009 itibari ile bitiyor. Şu an orası Orman Müdürlüğü’ne aittir ve bundan sonra depo olarak kullanılmayacaktır. Başkanımız konuşmasında; “Bu yüzden oranın kullanımını biz dernek adına talep edeceğiz, kabul etmezseniz ben şahsım adına talepte bulunacağım” dedi.

           Bir başka konu da Gençlik Kolları hadisesi:

  Federasyon Teşkilat Başkanı Sayın Muhsin BOZKURT’UN bir talebi oldu: “Köyünüzün gençlik kolları kurmasını, federasyona genç üye vererek gençlik kollarında görev almalarını bekliyoruz” dedi. Gençlerimizin bu konuyla ilgilenmelerini bekliyoruz. Aramızda başka genç olmadığı için, şu an Şefik Orman görevlendirildi. Toplantıya katılan ve istediği halde katılamayan bütün üyelerimize teşekkür ediyoruz. Sizleri resimler ve Video’larla baş başa bırakıyor Saygılarımı sunuyorum…

Haber, Resim ve Video:

Kamil BEKCİ  

Toplantı Video 1. Bölüm

https://www.mynet.com/tv/embed/2772739

Toplantı Video 2. Bölüm

https://www.mynet.com/tv/embed/2772740

Bir Cevap Yazın