Ankara Kasım 2008

23 KASIM 2008 Pazar günü saat 14:00’da

Ankara’da yaptığımız toplantıda; Derneğimizin merkezi burası ve 54 üyemiz olmasına rağmen nedendir bilinmez toplantıya katılım 29 kişi ve birde Ilgaz’dan Fuat Sarı Ağabeyimiz olmasına rağmen sınırlı kaldı. Mesajlarımız mı ulaşmıyor? İnternet sitemizi mi takip edemiyorlar? Yoksa bir mazeretleri mi var? Anlayamadık. Yahut ta dernekle ilgili bir problem mi var? Varsa dile getirilmeli ki bizde bilelim. Yinede bir sonraki toplantıya katılacaklarını umuyor katılan ve katılmayan herkese teşekkür ediyoruz.

********

Neyse konumuza  dönelim. Toplantıda dile getirilen 

Başlıca konular:

 1- Aidat konusunda yaptırımlar !!! (Bu Yılın Aidatlarını ödemeyenler,Yıl sonuna kadar  lütfen ödeyelim)

 2- Köyümüzün girişine Ağaçlandırma, (Gündemden düşmemesi)

 3- 2009 Yılından itibaren Cenaze yardımının artırılması veya Yemeğinin dernek tarafından karşılanması fikri görüşüldü ama karara bağlanmadı. Yemekhanenin yapılmasından sonra düşünülmesi gerektiği fikri ağırlık kazandı.

 4- Düğünlerde Altın takılmasına devam edilmesi,

 5- Kurban bayramı Arefesi (Cumartesi veya Pazar) inşallah Köy’de toplantı düzenlenmesi,

 6- Şenlik yerinin düzenlenmesi ile bilgi, Şu an bulunan oluğun kaldırılması, yerine Protokol çadırının konulması, Sağlı sollu erkeklere ve bayanlara olmak üzere 2 Adet oluk yapılması kararlaştırıldı.

 7- Şenlik tarihi 01 – 02 Ağustos 2009 Cumartesi ve Pazar Yapılması  ve Şenlik Faaliyetlerinin Cumartesi sabahtan başlaması kararlaştırıldı.

 8- Köy odamızın üst katının elden geçirilmesi,

 9- Çanakkale gezisi, (Gündemdeki yerini koruyor)

 10- Çayın üzeri kapatılıp yemekhane yapılması konusu bilgisi verilmesi. Detaylı bilgi Ana sayfada (Köyümüzden haber var) Bölümüne bakılabilir. Bu konuda Bütün köylülerimizin maddi ve manevi yardımlarına ihtiyaç vardır. Lütfen duyarlı olalım.

****

Bir başka haber de Başkanımızın Çankırı dernekler federasyonuna Yönetim kurulu 1. yedek üyeliğine seçilmiş, ilk kongrede yönetim kurulunda Aktif görev bekliyoruz. Saygılarımla Duyurulur.

RESİM VE HABER: KAMİL BEKCİ

TOPLANTI VİDEOMUZ

Bir Cevap Yazın