Ankara Şubat 2009

Ankara’da 15 Şubat 2009 Pazar gün 13:30’da yapılan toplantıya  25 üyemiz katıldı. Görüştüğümüz konular genelde katılım ve Aidatların zamanında ödenmemesi üzerineydi. Halbuki toplantının amacı uzun zamandır bir araya gelemeyen üyelerimizi bir araya getirip muhabbet etmek ve bilgilerinden istifade etmektir. Aynı zaman da da aidatlarını ödeme kolaylığı sağlamaktır. Çünkü borç çoğalınca ödemesi zor olmaktadır. Aidat Ödemek isteyip de gelemeyenler varsa, haber versinler gelip alalım.

Yeni bir sisteme geçtik; mesajlardan bahsediyorum. Bundan sonra inşallah bir problem olmaz! Herkese düzenli bir şekilde ulaştığımızı düşünüyorum. Yine de ulaşamadığımız varsa bildirin ki haberimiz olsun.

Biliyorsunuz bu seneki yayla şenliğimiz (İstanbul, Ankara ve Ilgaz) Çoğunluğun kararı olarak

01 – 02 Ağustos 2009 Tarihinde gerçekleşecek

bunda bir değişiklik olmayacak.

Diğer konular arasında muhtarlık seçimi var. Biz dernek olarak kesinlikle taraf olmayacağımızı belirttik. Ama yinede o konu üzerinde de konuşuldu orada konuşulanlar derneği bağlamaz, ancak kişileri bağlar. Bunu da bilin istedik.

Bir başka konuda çoğumuzun birbirini tanımadığını o yüzden sitede kişileri tanıtacak bir sistem kurulamaz mı diye tartıştık. o da web sitemizin yeniden yapılmasını gerektirdiğinden ileriki zamana bırakıldı. Çünkü maddi külfet gerekiyor. Bütün bilgileri herkesin görmesini arzu etmeyen üyelerimiz var.

Köyümüzün suyu ile ilgili de Maddi ve ayni yardım için Kaymakamlık kanalı ile il özel idaresine dilekçe verildi. Sonucunu Dernek olarak biz ve Federasyon Başkanı Adem CAN kanalı ile takip edeceğiz bilgilerinize sunulur.

Bayram da köyde yapmış olduğumuz toplantıda alınan karar gereği 2008 ocak ayı başı itibari ile 15 ay aidatını ödemeyenler önce ihtar edilecek eğer yine ödemezse üyelikten çıkarılacaktır. Üyelikten çıkarılanlar önceki borcunu ödemedikçe bir daha üyeliğe kabul edilmeyecektir.

Yeni üye olacaklar hangi ayda üye olmuşlarsa o aydan itibaren aidatları başlayacaktır. Ne kadar diye soran olursa giriş ücreti 20 TL Aidat 10 TL olmak üzere toplam 30 TL ödeyecekler. Yani Geriye dönük olmayacak.

Bu sene ilk defa Dernek adına takvim bastırdık;  İstanbul, Ankara ve Ilgaz’da ki köylülerimize  üye olsun olmasın herkese ücretsiz dağıttık.

Aramıza köyümüzden iki üye daha katıldı. Mustafa ÇÜRÜK ve Mustafa DARENDELİ her ikisine de hoş geldiniz aramıza diyor.

ve Sizleri resimlerle baş başa bırakıyorum videolar hazırlanınca

“dernek toplantı videoları” bölümünde yayınlanacaktır. Bilgilerinize sunulur saygılarımızla… Haber ve Resim: Kamil BEKCİ

TOPLANTI VİDEOSU – 1

TOPLANTI VİDEOSU – 2

TOPLANTI VİDEOSU – 3

Bir Cevap Yazın