İSTANBUL YUVASARAY ANKARA 2014

28 ARALIK 2014

İSTANBUL ILGAZ VE ANKARA TOPLANTILARI YAPILDI
21/12/2014 tarihinde İstanbul Kartal Erenler camiinde,
27/12/2014 tarihinde Köyümüzde köy odasında ve
28/12/2014 tarihinde Ankara’da Eski dernek başkanımız Mustafa ORMAN’A ait olan işyerinde siz değerli köylülerimizin katılımıyla Dernek toplantılarımız  yapılmış olup, yapılan toplantılarımızda dernek üyelerimizin oylaması ile aşağıda sunulan maddeler konusunda kararlar alınmıştır.

(Köydeki toplantımız sonrası Mustafa ÇÜRÜK tarafından Kahvehanede  köylülerimize yemek ikramında bulunmuştur. Kendisine ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz. )            

1 – Köyümüze yapılan alt geçit hakkında bilgilendirmeler,            
2 – Köyümüze köy odasının ve tuvaletlerin tadilatı,            
3 – Köyümüz Mezarlıklarının içlerinin temizlenmesi ve etrafının telle çevrilmesi,            
4 – 2015 Yılı Aidatları 10 TL olarak belirlenmiştir.            
5 – Derneğimiz; 2015 yıllından itibaren, Üyelerimizin düğün davetiye Mesajlarını ücretsiz olarak gönderecektir (sadece oğlu ve kızı için)                       
6 – Cenaze yardımı önceki yıllarda olduğu gibi devam edecek.            
7 – Yayla şenliklerimizin 2 yılda bir yapılmasına karar verilmiştir.            
8 – Köy şenliğinin Ramazan bayramının 2. günü düzenlenmesi, gibi konularda görüş bildirilmiş ve tüm katılımcı köylülerimizin ortak görüşü ile karara bağlanmıştır.           

1 – 2013 yılında köyümüz şenliğine katılan Milletvekilimiz tarafından sözü verilen ve türlü nedenlerden dolayı yılan hikayesine dönen alt geçit hakkında bilgilendirme yapılmıştır. 2013 yılında yapılan şenlikten bu yana gerek Milletvekillerimiz olsun gerekse parti temsilcileri ile yapılan telefon ve yazışmalar sonuç vermemiş olup, en son dernek başkanımız Şükrü GÜNDÜZ tarafından köyümüze çeşitli tarihlerde  yapılması sözü verilen alt geçit için yapılan görüşmelerin  verilen sözlerin görüntüleri Ulaştırma Bakanımızın İstanbul Kartal’da yapılan parti toplantısında bir dosya halinde hazırlanarak yazılı olarak müracaatta bulunulmuş ve bu gelişme sonucunda köyümüz girişine yapılan menfezin karşı şeridi açılarak Tosya’dan giriş ve köyden İstanbul istikametine çıkış tarafı en azından ufak araç ve minibüs  geçişi için kullanılabilir hale getirilmiş ve geçişe açılmıştır.Ancak yapılan alt geçidin yeterli olmadığını tekrar yetkili mercilere bildirilmesi ve müracaatta bulunulabilmesi için yakın köylere yapılan alt geçit ve üst geçitlerin resimleri ile birlikte köyümüze yapılan alt geçidin resimleri ve video kayıtları alınmış ve köyümüze yapılan alt geçidin yeterli olmadığını ve genişletilmesi hususunda çalışmaların devem ettiği konusunda bilgilendirme yapılmıştır.   

KÖY ODASI VE YEMEKHANE KONUSU:          

2 – Daha önceki dernek toplantılarımızda çayın üzerine yemekhane yapılması konusunda ortak karar alınmış ancak maliyetinin yüksek çıkması nedeniyle bu karardan vazgeçilmiş ve köy odasının altının temizlenmesi, alt kısmının fayans – kalebodur ile döşenmesi, odanın içerisinde bulunan küçük bölümün yemek pişirilebilmesi için düzenlenmesi, pencerelerinin pimapen yapılması, tuvalet taşlarının, kapılarının ve muslukların değiştirilip yemekhane olarak kullanılabilir hale getirilmesi hususunda ortak görüşe varılmış ve Köy odasının tadilat işlemleri başlanmış ve şu anda devam etmektedir.Yukarıda açıklandığı gibi, Köy odası ve Yemekhane maddi olarak yaklaşık 12.000 TL masraf gerektiriyor. Bunun için siz değerli köylülerimizin katkısına ihtiyaç vardır.

“Veren el, alan elden üstündür” (Hz. Muhammed S.A.S)         

3 – Köyümüzde daha önceden yapılan toplantıda dile getirilen mezarlıkların temizlenmesi ve etrafının tel örgü ile çevrilmesi konusunda, muhtarımızdan temizliği konusunda ve etrafının çevrilmesi konusunda (Müracaat yapıldığında isteğe göre tel veya  direklerin belediye – kaymakamlıktan ) alınabilmesi hususunda  müracaatların yapılacağı sözü alınmıştır.         

4 – Köy şenliğimizin Ramazan bayramının 2. günü olan 18 Temmuz 2015 Cumartesi günü yapılması konusunda ortak karara varılmıştır.Dernek toplantılarına katılımda bulunan tüm köylülerimize, Dernek yönetiminde bulunan tüm yönetici arkadaşlarımıza ve Köy muhtarı ve muhtar heyetine ayrıca şenlik için hayırda bulunan köylülerimize  teşekkür ederiz. Hepsinden Allah razı olsun.  

Şenlik için hayırda  bulunan köylülerimizin isim listesi aşağıda belirtilmiş olup, İlave olarak Hayırda bulunmak isteyenlerin dernek başkanımız Şükrü GÜNDÜZ  ( 0 532 576 00 30 ) ile irtibata geçmesi ve isim yazdırması rica olunur.  

2015 şenliğine KATKIDA BULUNACAKLAR

1Mehmet ÜNSAL 75 Kg Pirinç
2Ahmet ÇELEN  50 Kg Pirinç
3Mevlüt GÜRÜZ  50 Kg Pirinç
4Mustafa ÇÜRÜK 50 Kg Pirinç
5Fazlı SARI   25 Kg Pirinç
6Ayhan DUMAN 25 Kg Pirinç
7Yaşar ÜNSAL 25 Kg Pirinç
8İlyas ÜNSAL 25 Kg Pirinç
9Ceyhun TİRYAKİ  25 Kg Pirinç
10Ali ÇÜRÜK  25 Kg Pirinç
11Ömer EĞRİBAŞ 15 Kg Pirinç
12Halil KARAMAN   8 Kg Yağ
13Enver ÇELEN 100 TL
14Ahmet ŞEKER   50 TL
15Harun DUMAN   50 TL
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 10884394_615498091913378_1203082657_n.jpg

Bir Cevap Yazın