Kasım 2023 Dernek toplantı sonuç bildirgesi

ANKARA İSTANBUL VE YUVASARAY TOPLANTI SONUÇ BİLDİRGESİ

Değerli üyelerimiz;

       Çeşitli nedenlerle uzunca bir ara verdiğimiz toplantılarımızı; 05 Kasım 2023 Pazar günü, Ankara’da Çankırı dernekler federasyonu binamızda, 12 Kasım 2023 Pazar günü, İstanbul’da Pendik Aydos Camii toplantı salonunda, 18 Kasım 2023 Cumartesi günü, köyümüzde köy odasında toplantılarımızı gerçekleştirdik.

Toplantılar neticesinde alınan kararlarımız şu şekildedir;

1 – Toplantı yapılamadığı döneme ait zaman diliminde bir araya gelinememiş olup üye aidatları bu süre zarfında sağlıklı olarak toplanamamıştır. Üyelerimize bu süre içerisine daha fazla yük bindirmemek için 01.01.2021 ve 31.12.2023 tarihleri arasına ait üye aidatlarının alınmaması kararlaştırılmıştır. 

2 – 01.01.2024 tarihinden itibaren üye aidatları; aylık 25 TL, yıllık 300 TL olarak belirlenmiştir.

3 – Üyelerimize cenaze yardımlarının 01.01.2024 tarihinden itibaren 1.500 TL olarak verilmesine karar verilmiştir. Cenaze yardımından faydalanılabilmesi için gerekli olan son 12 ay öncesine ait üye borcunun bulunmaması şartı devam ettirilmektedir.

4 – Daha önce alınan kararlar üzerine, toplantı zamanlarının her dört ayda veya en geç 6 ayda bir olarak yapılması kararlaştırılmıştır.

5 – Toplantıların tamamlanmasından itibaren en geç 15 gün süre içerisinde dernek sitemizde, güncel aidat listesi ve güncel finansal durumun paylaşılmasına karar verilmiştir. Bu kararlar haricinde farklı konularda daha öncesinde alınan kararlarımız aynen korunmaktadır.

İSTANBUL YÖNETİM KURULU ÜYELERİ İSTİFA ETTİ!

       İstanbul temsilcimiz Murat Beyaz ve ekibi kendi istekleri üzerine İstanbul temsilciliği görevini bırakmışlardır. Kendisi ve ekibine bu süre zarfında gösterdiği çalışmalar için yönetim kurulumuz olarak teşekkür ederiz.

       YENİ İSTANBUL TEMSİLCİMİZ KİM OLDU?

       Bundan sonra İstanbul yeni temsilcimiz olarak değerli üyemiz Cemal Gümüş görev alacaktır.

 

KÖY KONAĞI PROJESİ MESELESİ

 

 

       Köy toplantımızda, köy konağı projemiz tekrar gündeme geldi ve bu konuda somut adımlar atılması ve güncel hesaplamalar yapılıp maliyetin belirlenmesi istenildi. Öncelikle bu bizi sevindiren bir gelişme olarak gönül sayfamızda yer aldı. Konu ile ilgili olarak çalışmalara başlıyor olacağız. Bu süre zarfında da siz değerli üyelerimize ulaşıp görüşlerinizi isteyeceğiz. Bu zor ve maliyetli bir iş olacak. Bu süreçte fikir ve düşünceleriniz bizim için çok önemli bir veri olacaktır. Bu sadece üyeleri değil üye olmayanları da aynı oranda etkileyen bir konudur. Sizlerden gelecek olumlu veya olumsuz duruma göre süreç ile ilgili kararları vereceğiz.

Toplantılara katılan veya arayıp mazeretlerinden dolayı katılamayacağını bildiren bütün üyelerimize teşekkür ederiz.

Dernek Başkanı AHMET KAYIKCI


Sizleri Ankara, İstanbul ve Yuvasaray köyü dernek toplantılarımıza katılan dostlarımızın fotoğraf ve videolarıyla başbaşa bırakıyorum. Sağlıcakla kalın, Allah’a emanet olunuz. Kamil BEKCİ

ANKARA TOPLANTIMIZDAN

İSTANBUL’A GİDERKEN MOLA YERİMİZDEN

İSTANBUL TOPLANTIMIZDAN KARELER

(Video çekimi Refik Çavuş kardeşimize aittir)

 

ILGAZ İNDAĞI

KÖYÜMÜZE GİRİŞ

KAYALIKTAN KÖYÜMÜZÜN MANZARASI

YUVASARAY KÖYÜ TOPLANTIMIZDAN KARELER

Vi

One thought on “Kasım 2023 Dernek toplantı sonuç bildirgesi

  • 24 Kasım 2023 tarihinde, saat 20:21
    Permalink

    Toplantımız güzel geçti. Katılan dostlara teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın