Ramazan Bayramı 2019

05 Haziran 2019

KÖYÜMÜZ DE RAMAZAN BAYRAMI ETKİNLİKLERİ

05 Haziran 2019
 Ramazan bayramın 1. günü akşam dernek yönetim kurulumuz, Muhtarımız, dernek üyelerimiz ve köylülerimizin katılımı ile köy odasında bir toplantı gerçekleştirdik.

Toplantı sunum şeklinde gerçekleşti. Öncelikle yeni yönetimimizi ve diğer kurullarımızı tanıttık, sonrasında muhtarımızla ortak aldığımız karar doğrultusunda mevcut köy konağımızın yerine yeni köy odamızın projesi ile ilgili dernek başkanımız Ahmet Kayıkcı nın hazırladığı sunumu detaylı şekilde takdim ettik. Projemiz toplantıya katılan köylülerimiz ve üyelerimizden tam anlamı ile destek buldu. Proje için gerekli destekleri aldıktan sonra yapısal çalışmalara başlamayı planlıyoruz. Bu projeyi Muhtarlığımız ve Derneğimiz beraber yürütecek olup, bütünü ile şeffaflığa önem vereceğiz. Bu kapsamda köyümüze yakışacağını düşündüğümüz köy odası, düğün salonu, misafirhane, yaren odası, toplantı odasından oluşan sosyal binamız için bütün köylülerimizden tam anlamı ile destek beklemekteyiz. Proje maliyeti ve alınabilecek destekler konusunda daha sonra bildirim yapılacağını toplantıda bulunanlara ilettik ve Yeni Köy odası ile ilgili sunumu bitirdik.


Sonrasında bayramın ikinci günü köyümüz kurugöl mevkiinde yapmayı planladığımız köy pikniği ile ilgili bilgilendirmeler yapıp, toplantımızı sonuçlandırdık. Toplantımız çok verimli geçmiş olup, bu toplantı ve sonrasında yapılan köy pikniği için emeği geçen yönetim ve denetim kurulu üyelerimiz, muhtarımız ve emeği geçen herkese tekrar teşekkür ederim.

Ramazan bayramının 2. günü kuru göl mevkiinde gerçekleştirdiğimiz pikniğimiz, 4 takımdan oluşan turnuva kuraları ile başladı, sonrasında yarı final ve final karşılaşmaları yapılarak gençlerimiz son derece eğlenceli zamanlar geçirdi. Final karşılaşması nefes kesen mücadeleye sahne oldu ve kazananı penaltılar belirledi. Katılan bütün takımlarımıza gerek mücadeleleri gerekse iyi niyetlerinden ötürü tekrar teşekkür ederim. Eşzamanlı olarak kurmuş olduğumuz voleybol sahasında bayanlar voleybol oynadılar, bu arada davul-zurna eşliğinde halaylar ve oyunlar oynandı. Yine geniş bir katılım ile yıldız-met oyunu oynadık. Halat çekme ile son bulan organizasyondan geriye kalan, pikniğimize katılanların memnuniyetleri oldu.

Ramazan bayramının 3.günü bütün köylüler olarak muhtarımızla beraber daha önce Harmankaşı mezarlığında yapılmış olan temizliğin benzerini kaymaz mezarlığında gerçekleştirdik. 

07.06.2019 tarihinde Ilgaz Belediye Başkanı Sn. Mehmet Öztürk’ü makamlarında ziyaret ettik. Bayramlaşıp yönetim kurulumuzu tanıttık.
Haber ve Resim: Ahmet KAYIKCI
Ekleyen:  Kamil BEKCİ

Bir Cevap Yazın