Yardım 2022

Değerli Yuvasaraylılar,

Geçen sene Ramazan ayı sonunda ihtiyacı olan köylülerimize yardım amacı ile bir hesap açmıştık. Zaman az olmasına rağmen sizlerin katılımı ile bir miktar yardım birikmişti ve bu yardımları ailelerimize ulaştırmıştık ve bu sayede ailelerimiz bir nebze ferahlık sağlamıştı.

Bu senede hesabımız açıktır. Sizlerin katılımı ile daha çok ihtiyaç sahibi köylülerimize yardım yapmayı planlıyoruz. Yardımın toplanması ve dağıtılması geçen seneki şartlarda olacak olup, aşağıda belirtilmiştir.

Gerek yardım yapacak köylülerimizin gerekse yardıma ihtiyacı olan köylülerimizin bizlere gönül rahatlığı ile ulaşmasını arzu ediyoruz.

Hesap numarasına (zekat, fitre vs.) katkıda bulunmak isteyen kişilerden gelecek olan tutarları topladıktan sonra, öncelikle köylülerimizden (derneğimize üye olup olmadığı veya nerede oturduğuna bakılmaksızın) durumu iyi olmayan kişilere nakdi veya ihtiyacı doğrultusunda kullanmak istiyoruz. Bu şekilde yardım eden, kime ettiğini bilmediği gibi, yardım alan da kimden aldığını bilmeyecektir.

Yardımın kimlere dağıtılacağına ilişkin 3 kişilik bir komisyon kurup bildirilen kişiler hakkında görüş birliğine varıldıktan sonra İsim, TC kimlik numarası, Telefonu kayıt altına alınıp bir tutanak tutulup imza altına alınacak ve yardım yapılacaktır.

Siz değerli köylülerimizden durumu müsait olanların, öncelikle köylülerimizden durumu müsait olmayan kişilere yardım amaçlı açılan hesaba gerekli desteklerini vermelerini rica ediyoruz.

“Allah (c.c.) iyilik sahibi olanları sever.”

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) de bir hadis-i şeriflerinde şöyle buyurmuşlardır: “Salih ameller yapmakta acele ediniz.”

Allah’ın rızasına götürecek ameller ve hizmetler hususunda mü’minler birbirleriyle yardımlaşmalı ve adeta yarışırcasına gayret göstermelidirler.

Allah yapacağınız bağışları şimdiden dergâhında kabul eylesin.

Bağış Hesap Bilgileri:

Hesap adı : YUVASARAY KÖYÜ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
İban No: TR 73 0001 5001 5800 7313 1010 04

Bir Cevap Yazın