Yardim Hesabı

Değerli Yuvasaraylılar,
       Gerek dünyamız gerekse millet olarak zor ve öngörülmeyen zamanlardan geçiyoruz. Pandemi dönemi hayatımızdaki bir çok şeyi değiştirdi. Bu sürede bir kısmımız hastalandı veya yaşamını yitirdi. Bu süreçte halen hasta olanlarımıza Allah’tan şifa kaybettiklerimize de Allah’tan rahmet dileriz.
       Bu sürecin manevi zorlukları ile beraber bir çok insanımızda maddi zorluklarla süreci yaşadı ve yaşıyor. Her ne kadar manevi zorluklara elimizden çok bir şey gelmese de maddi olarak insanların sıkıntılarını paylaşmak için elimizden geleni yapmamız gerektiği görüşündeyiz.
       Bu görüşten hareketle Derneğimiz öncülünde bir hesap numarası oluşturduk. Oluşan bu hesap numarasına bağışta (zekat, fitre vs.) bulunmak isteyen kişilerden gelecek olan tutarları topladıktan sonra, öncelikle köylülerimizden (derneğimize üye olup olmadığı veya nerede oturduğuna bakılmaksızın) durumu iyi olmayan kişilere nakdi veya ihtiyacı doğrultusunda kullanmak istiyoruz. Bu şekilde yardımı eden kime ettiğini bilmediği gibi yardım alan da kimden aldığını bilmeyecektir.
       Yardımın kimlere dağıtılacağına ilişkin 3 kişilik bir komisyon kurup bildirilen kişiler hakkında görüş birliğine varıldıktan sonra İsim, TC kimlik numarası, Telefonu kayıt altına alınıp bir tutanak tutulup imza altına alınacak ve yardım yapılacaktır.
       Siz değerli köylülerimizden durumu müsait olanların, öncelikle köylülerimizden durumu müsait olmayan kişilere yardım amaçlı açılan hesaba gerekli desteklerini vermelerini rica ediyoruz.
       Allah (c.c.) da iyilik sahibi olanları sever.” Peygamber Efendimiz (s.a.v.) de bir hadis-i şeriflerinde şöyle buyurmuşlardır: “Salih ameller yapmakta acele ediniz.
       Allah’ın rızasına götürecek ameller ve hizmetler hususunda mü’minler birbirleriyle yardımlaşmalı ve adeta yarışırcasına gayret göstermelidirler.
       Allah yapacağınız bağışları şimdiden dergâhında kabul eylesin.
Bağış Hesap Bilgileri:
Hesap adı : YUVASARAY KÖYÜ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
İban No: TR 73 0001 5001 5800 7313 1010 04

Bir Cevap Yazın