2008 – Şenlik 1. Grup

28 – 29 haziran 2008 günü

Yayla şenliklerinden bir gün önce gönüllü dostlarımız şenlik yerimizin son rötuşlarını yaptılar. Hepsine ayrı ayrı teşekkürlerimizi sunuyoruz.

MEVLİD

Akşam namazına müteakip geçmişlerimizin ruhuna okuttuğumuz Kur’anı-kerim tilaveti ve mevlite güzel sesleriyle katkıda bulunan hocalarımız;

-Cami imamımız Metin ÇETİN

-Misafir hocamız Erdoğan KOCA

-Hamza ŞENTÜRK,

-Arif TİRYAKİ,

-Hüseyin KESKEN,

-Yakup UÇAR ve Ali ORMAN

Hocalarımıza ve dinleme lütfunda bulunan Değerli köylülerimize teşekkürlerimizi sunarız.

ŞENLİĞİMİZİN İLK GÜNÜ 29 Haziran 2008

Yapılan yayla şenliklerimize, köylülerimizin katılımı o kadar yüksekti ki biz bile şaşırmadık desek yalan olur.Girişe görevli arkadaşlar koyduk onlar saydılar 1200 kişi vardı. Hepsine de ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.

Pazar gün sabah 08:00’da Odanın önünden topluca hareket ederek yayla şenliklerimizin yapılacağı dikili taş mevkii ne geldik.

Sunuculuğunu bıkmadan usanmadan akşama kadar sürdüren

Ali ORMAN ağabeyimizin yaptığı şenliğimizde; Önce, bayram namazından sonra bayramlaştığımız gibi, büyüklerimizden başlayarak kadınlar ayrı, erkekler ayrı olmak üzere hepimiz yeni nesil gençlerimizi tanışıp kaynaştırmak maksadıyla musafaha yaparak başladık.

İstiklal marşı ve saygı duruşundan sonra Dernek başkanımızın açılış konuşmasıyla devam etti.

Çekiliş için numaralı kartlar satışa sunuldu,

Ağalık seçimi, yapılarak bir dahaki seneye kadar, açık arttırmayla

Köy Ağalığını Abdullah SAYKAL kardeşimiz kazandı.

Kendine güvenen Küçük kardeşlerimizin, Okuduğu şiirler büyüleyiciydi.

Gençlerimizin ve orta yaşlılarımızın yorulmak bilmeden akşama kadar oyun ve halay çekmeleri takdire şayandı.

Çekilişler yapıldı herkes ödüllerini aldı.

Davetli listemizdeki katılımcılar:

Önce, gelemeyenlerin nazik davetinize teşekkür ederiz diyerek gönderdikleri fakslar okundu.

-Sayın maliye bakanımız Kemal UNAKITAN,

-Çankırı milletvekilimiz sayın Nurettin AKMAN,

-Çankırı milletvekilimiz Suat KINIKLIOĞLU birer kutlama mesajı göndermişler kendilerine teşekkür ediyoruz.

Diğer katılımcılar

-Ilgaz kaymakamımız Sayın Namık Kemal NAZLI,

-Askerlik şube başkanı Kd.Bşç.Sayın İsmail ALKIŞ,

-Karakol komutanı Kd.Bşç.Hüseyin ULUÇAY

-Ilgaz müftümüz Sayın Tahsin AYDIN,

-Çankırı dernekler Federasyonu Başkanımız Sayın Adem CAN Katılmışlar, bir konuşma yaparak “Sonradan dernek kurup, nasıl bu kadar geliştiğimizi ve bu kalabalığı nasıl topladığımızı” anlattığı konuşmasında ‘kendisinin de köyümüzün eniştesi olduğunu, bu nedenle bende gönüllü üyenizim demiş ve başarılarınızın devamını dilerim’ Diyerek saygılarını sundu. Bizde kendisine teşekkür ediyoruz.

Ilgaz müftümüz Sayın Tahsin AYDIN beyde bir konuşma yaparak Böyle organizasyonların çok iyi olduğunu, uzakta duran gençlerimizin mutlaka baba ocağına getirilmesini büyüğünü küçüğünü tanımasını, asimile olmamasını hatırlatarak,devamını dilediği konuşmasını tamamlayarak teşekkür etti. Bizde kendilerine katılımlarından dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Ayrıca emeği geçen ismini tek tek sayamadığım bütün köylülerimize,Tükenmek nedir bilmeyen enerjisiyle, yer düzenlenmesinde ve tuvaletlerin yapılmasında emeği geçen Kemal MARAZ ağabeyimize, elinden geleni esirgemeyen Muhtarımız Enver ÇELEN’E,

Çocukların beğeneceği hediyeleri temin ederek,kültür hizmeti veren, oyunlar hazırlayan Esat UÇAR kardeşimize ve özellikle görevli gençlerimize ayrı ayrı hepsine teşekkürlerimizi sunarız.

Ayrıca 500 ytl lik katkıda bulunup, teşekkür belgesini alırken resimleyemediğim Namık KILINÇ ve daha başka varsa, hepsinden şimdiden özür dilerim. Resmini çeken varsa yayınlarım.

Dernek yönetimi adına

Kamil BEKCİ

Soldan sağa Ilgaz müftümüz Sayın Tahsin AYDIN, Ilgaz Kaymakamımız Sayın Namık Kemal NAZLI,Askerlik şubesi Başkanımız  Kd. Bşç. Sayın İsmail ALKIŞ, Dernek başkanımız Sayın Mustafa ORMAN.

Mevlit okuyan hocalarımız
Çankırı dernekler federasyonu başkanı Adem CAN
ILGAZ MÜFTÜMÜZ  Sayın Tahsin AYDIN
KÖY AĞAMIZ ABDULLAH SAYKAL
Ilgazlılar Com Sitesinde şenliğimizi yayımlamak üzere resim çekimleriyle katkıda bulunan Arkadaşlarımız Hüdaverdi ve Uğur ATİK kendilerine teşekkür ediyoruz

Şenliğimizi üç ayrı grupta paylaştım menünün altında bakabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın