YUVASARAY ANKARA MART 2018

11 MART 2018

YUVASARAY VE ANKARA Toplantılarımız yapılmıştır
18 Şubat 2018 Tarihinde İstanbul’da Kahvaltılı toplantımız,

10 Mart 2018 Tarihinde köyümüzde çok Değerli üyelerimiz ve Köylülerimizin katılımı ile ikindi namazında Yasin-i şerif okunarak ve daha sonrasında köy odasında yemekli olarak yapılan toplantımız ve son olarak

Ankara’da Dernek yönetiminin tertiplediği kahvaltılı toplantılarımız tamamlanmıştır.      

Yapılan üç toplantıda gündem olarak, Cenaze ve diğer etkinliklerde mesaj çekilmesi, festival konusunda, Köyümüz deki mezarlıkların etrafının düzenlenmesi hususunda fikir alışverişi yapılmıştır.      

Yapılan toplantılar sonrasında tüm üyelerimizin ortak kararı ile aşağıdaki konularda hemfikir kalınmış ve karara bağlanmıştır. 

1 – Dernek tarafından çekilen mesajlar; Bilindiği üzere köyümüz de cenaze, Düğün gibi durumlarda yalnız üye olanlar için mesaj çekilmekte idi. Alınan ortak karar ve oylama sonrasında, Cenazelerde üye olsun olmasın mesaj çekilmesine.      
  a) – Düğün ve Mevlit organizasyonlarında ise; yine eskiden olduğu gibi yalnız üye olanların davetiyeleri sitemizde yayımlanacak ve mesajları çekilecektir.       
b) – Üyelerimizin sadece Nişan ve Sünnet davetiyeleri sitemizde yayımlanacak, mesaj çekilmeyecektir. 

2 – Festival için İstanbul, Köy ve Ankara’da bulunan üyelerimizin yine ortak kararı ile Bayram tatillerinin az olması ve yine bayramın çeşitli günlerinde köyümüzde mevlid okutulacağından dolayı bu yılda festivalin yapılmamasına karar verildi. Köyümüz de festival yerine Ankara’da bulunan üyelerimizin Ankara’da belirledikleri bir tarihte, İstanbul’da bulunan üyelerimizin de yine belirledikleri bir tarihte piknik organizasyonu yapılmasına karar verilmiştir. 

3 – Köyümüzdeki Mezarlıkların etrafının düzenlenmesi; Uzun zamandır gündemimizde olan ancak çeşitli sebeplerden dolayı, Köyümüzün Harmankaşı ve Kaymazda bulunan Mezarlıkların etrafının demir direkler ve tel ile çevrilmesi konusu görüşülmüş ve sürecin başlatılmasına karar verilmiştir. Mezarlıkların kenarlarının ölçümü, malzeme tespiti ve maliyet hesaplaması sonrasında konu siz köylülerimizle tekrar paylaşılacak ve işleme başlanacaktır

4 – Aidat listesi güncellenmiştir. Aidat Listesi ‘ne tıklayarak bakabilirsiniz.       

Dernek toplantılarına katılımda bulunan tüm köylülerimize, Dernek yönetiminde bulunan tüm yönetici arkadaşlarımıza ve üyelerimize, ayrı ayrı teşekkür ederiz. ALLAH  hepsinden razı olsun.  
Haber ve Resimler: Hamza ŞAHİNEkleyen: Kamil BEKCİ

Bir Cevap Yazın