FAALİYET RAPORU – 07/10/ 2007

15 AĞUSTOS 2007 – 07 EKİM 2007 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU

Hepimizce bilindiği gibi, çağımızın önemli gelişmelerinden biride sivil toplum örgütlenmesini toplumsal yaşamlarımızdaki etkileridir.Bu etkiler toplumsal yaşamımıza kolaylıklar getirmekle birlikte toplumsal dayanışmamızın güçlenmesini demokratik kültürümüzün gelişmesini ve özgürlüklerin yaygınlaşmasına da önemli açılımlar getirmektedir.

Yine biliyoruz ki sivil toplum örgütleri ulusal ve toplumsal yararları ön planda tutan Devlet ile Toplum arasındaki bağlardır. Belirli hedefleri vardır, sorumlulukları vardır. Vatandaşlık ve yasal haklarını Toplumun lehinde olan çözümler için kullanır. Özgürlükleri ve erensel değerleri önemser ve savunurlar.

15 Ağustos 2007 Tarihinde kuruluşu tamamlanıp göreve gelen yönetimimiz derneğimize yaraşır sorumluluk bilinci ile görevini sürdürmeye çalışmaktadır.

Amacımız ortak gelecekte aynı hedeflere birlikte ulaşmak ve toplumsal dayanışmamızı daha nitelikli bir yapıda güçlendirmektir.

            Biz inanıyoruz ki toplumumuzun tüm kesimleri ile kuracağımız diyalog çok önemlidir.  Birlikte yan yana daha etkin bir yapı içinde ortak geleceğimize yönelik atılımlar içinde olacağız. Sorunlar karşınında duraksayan değil çözümler üreten bir yapı içinde olacağız.

            Bu dileklerle Genel Kurulumuza Başarılar diler hepinizi saygı ile selamlarız.

  YUVASARAY KÖYÜ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

Bir Cevap Yazın