Dernek Kuruluşu – 07/10/2007

Değerli köylülerimiz;

Bilindiği gibi yıllardır beklediğimiz gün geldi, iki sevinç’i bir arada yaşatan Allah’a hamd olsun. Birinci sevincimiz kadir gecesi, ikinci sevincimiz ise derneğimizin faaliyete geçmesidir.

07.10.2007 günü Coşkulu bir kalabalıkla 1.inci olağan genel kurul toplantısı yapılmış. Yönetim kurulu şekillenmiş. Toplantıda şu kararlar alınmıştır.

1)-Derneğimiz Ankara merkezli kurulmuştur.

2)-İstanbul ilimizdekiler ya kendileri dernek kuracaklar yahut bize üye olacaklar ileride şube açılacaktır. (İstanbul kalabalık olduğu için) Yoksa başka il, ilçe ve köylerdekilerde bize üye olabilir. (Derneğimizin daha güçlü ve söz sahibi olabilmesi için bu gereklidir).

3)-Dileyen üye olabilecektir. (kimlik fotokopisi, 1 Adet fotoğraf)

4)-Yapılan yardımlar (düğün ve ölüm) yalnız üyelere ve üyelerin birinci derecedeki (Anne, Baba, eşi ve Evli olmayan Oğlu, Kızı) yakınlıklarından dolayı kendisine ödeme yapılacaktır.

5)-Geçici olarak ölüm anında 250 YTL, düğününde dernek adına 1 adet çeyrek altın verilecektir.(Durumu iyi olanlar ölüm için verilen yardımı derneğe bağışlayabilir) isterlerse.

6)-Derneğimiz, Çankırı dernekler federasyonuna üyedir.

7)-Her ay düzenli olarak belirlenen bir tarihte federasyon salonunda toplanılacaktır. (Telefonlarınıza mesaj olarak gelecektir).

8)-Aidatlar üyelik için 20 YTL aylık, 10 YTL (Eylül 2007) Aidat olmak üzere toplam 30 YTL yatıracaklardır.

9)-Aidat 10 YTL olarak belirlenmiş, isteyen üyeler dilediği kadar aidat’ını peşin, isteyende her ay düzenli olarak (banka hesabına veya elden makbuz karşılığı yahut internet) üzerinden yatırabilecektir.

10)-Bankaya kısa zamanda dernek adına hesap açılacak (ileride duyurulacaktır).

11)-(29 Haziran 2008 Pazar günü) tanışıp kaynaşmak amacıyla pilav günü düzenlenecek ve her yıl tekrarlanacaktır. Yer (Dikili taş mevkii)

12)-Derneğimiz gerekli gördüğü takdirde üye olmasalar bile ihtiyaç sahibi köylülerimize gıda, yakacak, nakit yardımında bulunabilecektir. (Buda ekonomik gücümüze bağlıdır) Onun için aidatlarımızı zamanında yatırmalıyız.

13)-Dileyen dilediği kadar Derneğimize bağışta bulunabilir.

Katılımlarından dolayı tüm köylülerimize teşekkürlerimizi sunarız.

Not: Şimdiden kadir gecenizi ve gelecek ramazan bayramınızı can-u gönülden tebrik ederiz. Daha nice ramazanlara dileğimizle Allah’a emanet olunuz.

YUVASARAY KÖYÜ YARDIMLAŞMA ve DAYANIŞMA DERNEĞİ YÖNETİMİ

Bir Cevap Yazın