İSTANBUL YAREN 2011

Çankırı’ lılar Gecesi 3. Yaren Gecesi – 06 Mart 2011

Kartal Çankırı’ lılar derneği tarafından organize edilen, İstanbul Yuvasaray Köyü Dernek Yönetim Kurulumuzun da destek verdiği dernek üyelerimizin de yoğun ilgi gösterdiği ve Ilgaz Dernekler Birliği Gençlik Kolları Genç Yarenler Ekibi tarafından icra edilen ÇANKIRILILAR GECESİ yapıldı.

Kartal Çankırı’ lılar derneği yönetim kurulunu oluşturan hemşerilerimizin talepleri doğrultusunda 06 Mart 2010 Pazar akşamı Kartal Belediyesi Hasan Ali YÜCEL Kültür Merkezinde düzenlenen geceye Çankırılıların ilgisi büyük oldu. Yogun katılımın yaşandığı gecenin sunuculuğunu Ilısılık köyü dernek başkanı Şükrü Tosun yaptı.

Şükrü Tosun :”Birlik ve beraberliğimizi tescillemek adına bu yaren gecesine istirahatınızı terk edip geceye teşrif ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyor ve hoş geldiniz diyorum.” diyerek başladığı selamlama konuşmasının ardından kürsüye Kartal Çankırılılar derneği başkanı İlyas Karakuş’ u davet etti.

İlyas Karakuş katılımcılara ve geceyi hazırlayan Ilgaz dernekler birliği yönetimi ve Dernekler Birliği Gençlik Kolları Genç Yarenler Ekibine teşekkürün ardından geceye emeği geçen Kartal Çankırılılar derneğindeki yönetim kurulu üyesi arkadaşlarını katılımcılara tanıttı.

İlyas Karakuş beyin ardından kürsüye gelen Ilgaz Dernekler Birliği Başkanı Mehmet Altıntop’ da yaptığı konuşmada Ilgaz Dernekler Birliğinin çalışmalarını anlatıp yeni projeler  ile ilgili bilgi verdi. Son olarak kürsüye ÇANDEF başkanı Ömer Lütfi Özenç geldi kısaca federasyonun çalışmaları hakkında bilgi veren başkan Özenç konuşmasını katılımcılara güzel bir gece dileyerek sonlandırdı.

Yaren başlamadan önce son olarak Ilgaz dernekler birliği gençlik kolları başkanı Yavuz Yılmaz’ ın Yarenin kısaca tanıtımını yaptığı konuşmasının ardından yaren gösterisine geçildi. Bir yarende olması gereken tüm ritüellere sahnede yer vermeye çalışan Genç Yaren’ ler sergiledikleri disiplinle, orta oyunlarıyla, çektikleri halaylarla, yöremize has müzikli folklor oyunlarıyla izleyenlere unutamayacakları bir gece geçirttiler.

Yaren sazendesi olarak Çankırı’ lı sanatçı Kemal Koçak’ ın sahne aldığı gecede zaman zaman oyunlara ve halaya çıkan izleyiciler, gönüllerince eğlenme imkanı buldular. Misafirlere pilav, ayran ve baklava ikramının da yapıldığı geceye AK Parti İstanbul milletvekili  Mehmet Sekmen, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr.Altınok Öz, İstanbul Çankırı dernekleri federasyonu (ÇANDEF) Başkanı Ömer Lütfi Özenç, Çankırı ilçelerine ait birlik başkanları, Çankırı Köylerinin Dernek Başkanları, çeşitli siyasi parti temsilcileri ve iş adamları katıldı.

Ahmet DOĞAN
Kaynak : www.ilgaz.org.tr
Ekleyen: Kamil BEKCİ


Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 7yaren25.jpg

Bir Cevap Yazın