Köy Ziyareti 2009

1 Kasım 2009

Bazı incelemelerde bulunmak üzere 1 Kasım Pazar günü sabah köyümüze Ankara’dan hareket ettik, İndağları’dan inerken Ilgaz dağına yılın ilk karının yağdığını gördük ve resmini çektim, fakat kar’ı çıplak gözle görmemize rağmen dağdaki  dumandan resme yansıtamadım.

Şenlikten bu yana ilk gelişimizdi köyümüze, yine her zamanki gibi  sıcak karşılandık, köy odasında biraz hoş beş den  sonra öğle namazı için camiye gittik, namazdan sonra cami cemaati ve meydandaki köylülerimizle resim çekildik.

Asıl konumuz olan; köylülerimize verdiğimiz söz üzerine çayın üzeri kapatılması, yemekhane ve mutfak yapılması için neler yapabileceğimizi yerinde tespit etmek için köylülerimizle bir araya geldik. Öncelikli konumuz çayın üzerinin kapatılması kararını verip, Dernek Başkanımız Mustafa ORMAN tarafından hazırlanan protokolü, Dernek Yönetimi, Muhtar  ve azaları arasında imzalayarak  Çay’ın üstünün kapatılması işini Dernek olarak biz üstlendik ve işi Kemal MARAZ ağabeyimize verdik. Çünkü 1.etap’ı da o yapmıştı. Şimdi de 2.etap’ı da Kemal ağabey yapacaktı. 2. etap dediğimiz, gasil haneye kadar olan kısım. İnşallah kurban bayramına kadar kalıp ve beton atma işi bitecek.

Bir başka haber de, köyümüzün meydanı ve Harmankaşı’na kadar olan kısım asfaltlanmış, mezarlığa kadar aracınızla çıkabiliyorsunuz. Öncü olanlara ve emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Çeltikler biçilmiş, geçen seneye göre rekolte düşük olmuş.

Köyümüzün su ihtiyacını karşılayan İlinaz Çayı’ndan mahzene kadar olan eski borular 610 metre yeni boru ile değiştirilmiş. Ayrıca bulunan başka bir su kaynağının, köyün içindeki mahzene katılması düşünülmektedir.

Haber ve Resim: Kamil BEKCİ

Bir Cevap Yazın